Choď na obsah Choď na menu
 


!!! Aj v hokejbale sa darí záludnosti a agresivite !!!

25. 10. 2010

 Našej redakcii bol adresovaný otvorený e-mail, ktorý poukazuje na správanie niektorých "tiežhráčov" hokejbalu a ktorý sa obracia na vedenie hokejbalovej únie s požiadavkou, aby sa začali riešiť nešvary, ktoré ohrozujú zdravie hráčov.... 

Teší nás taká dôvera... a dúfame, že zverejnením otvoreného listu napomôžeme očiste hokejbalu od ľudí, ktorí si ihrisko pletú so zápasiskom..... 

List je zverejnený bez akejkoľvek úpravy:

 Tento otvorený list posúvam ďalej aj na ďalšiu hokejbalovú stránku k jeho zverejneniu cez diskusiu,  či takýto hráč môže hrať hokejbal .

Perlička z Tatranskej hokejbalovej extraligy 

Aby som mohol takto zverejniť to čo som poslal vedeniu tak pre vas som tam dal miesto mien len iniciály.

Dňa 24. 10. 2010 sa uskutočnil zápas 2. kola Tatranskej hokejbalovej extraligy medzi Rats KK - Spišská Belá(5:3), pričom ja ( Miroslav B. ) som hráčom mužstva zo Sp. Belej. Dôvod prečo píšem je incident , ktorý sa stal v tretej tretine zápasu, keď som bežal v šprinte za loptičkou a domáci hráč mi ako z akčného filmu zákerným kopom zrazil nohy, pričom moje telo v tej rýchlosti zrotovalo a skotúľalo sa na hraciu plochu. Po zápase som celý incident už slovne konzultoval s pánom P.H.( spoluorganizátor) a rozhodol som sa, že písomne dám ešte moje stanovisko všetkým organizátorom Tatranskej hokejbalovej extraligy a teraz aj ostatným fanúšikom hokejbalu. Zverejňujem preto moje stanovisko aj vám a každý nech si urobí o tom svoju mienku.
Treba spomenúť, že každý hráč hrá túto súťaž z vlastného presvedčenia a nikto nikoho doslova neprosil, aby išli nasilu hrať. Preto organizátor musí ukázať hráčom, že rozdelí tresty a tresty. Hneď po incidente bolo počuť z úst hráčov a aj divákov , že “ toto ešte nikdy nevideli“. A je smutné, že videli. Ak ukážete svojím rozhodnutím o treste, že o sa oplatí agresívnym spôsobom pre oko diváka robiť likvidačné fauly, tak potom hráči pre oko diváka obetujú napríklad 1-2 zápasy nato, aby sa stali hrdinami a ukázali to, čo normálny divák nechce nikdy vidieť na športoviskách. Ale ak vaše rozhodnutie ukáže, že už teraz si viete poradiť s takýmito hráčmi a hráč dostane trest napríklad 4-10 zápasov stop + 2 mesiace podmienku, hráč si veľmi ľahko spočíta, či chce hrať alebo byť len v jednom zápase „hrdina“. Som zamestnaný človek , pracujem na ZŠ ako učiteľ, starám sa o mládežnícke hokejbalové družstvá v Spišskej Belej a tiež o našu domácu súťaž, nehovoriac, že v tejto sezóne trénujem kežmarskú 18-nástku a vyradenie mojej osoby zo zamestnania pre moje dve deti a moju rodinu by malo katastrofálne následky, pre ktoré by som bol schopný určite riešiť spor aj súdnou cestou.
Preto Vás žiadam o čo najvyšší trest pre hráča O. Š., hráča Rets Kežmarok( 5+DKZ), za úmyselné napadnutie v tomto zápase. V zápase sa vyskytli aj fauly. Ale boli to fauly, ktoré vyplývali z hry. Ale toto čo urobil O. Š. je presne to, ako povedali zúčastnení na zápase- „Toto sme ešte nevideli“. Dúfam, že organizátori sa postarajú o to, aby takýchto reakcií sme videli na zápasoch čo najmenej a najlepšie nikdy. A svojím rozhodnutím o dĺžke trestu dáte všetkým hráčom na vedomie, ako často chcete takéto zákroky v tejto súťaži vidieť.

S pozdravom M. B.

V xx 25.10.2010

Ostatným ešte doplním, že hráč O.Š je ten istý hráč, ktorý hral minulú sezónu za Kežmarok Slovenskú extraligu seniorov a dodnes mu beží trest  za kopnutie protihráča. Momentálne čakám na vyjadrenie organizátorov Tat. h.extraligy. Tento otvorený list posúvam ďalej aj na ďalšiu hokejbalovú stránku cez diskusiu www. sportvin.sk. na diskusiu, či takýto hráč môže hrať hokejbal .
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Drzim palce

(Jolik77, 8. 4. 2011 11:04)

Ahoj, tiez hravam hokejbal aj ked len na amaterskej urovni. Dufam ze dany hrac bude dostatocne potrestany a vo v tejto veci zakroci vedenie ligy prisne. Z mojej skusenosti sa mi nieco podobne stalo, ked zom dostal prihravku do najazdu a super ( byvaly futbalista ) , podobne zakrocil, aj ked celkom nenapadne, ale s umyslom podkopnut mi nohy. Bol to finalovy zapas a rozhodca to nechal tak. Zarazilo ma to, ale vyburcovalo to cele muzstvo a zapas sme vyhrali 6:0, uz nemali zmysel riesit tento inciden, ale ako pises ide o nase zdravie a ked niekto nevie udrzat nervy, mal by dostat aj primerany trest. Ved hrame pre radost a preto sa toho drzme. Niesme profici, co hraju za miliony a ked skonci karieru je v baliku.

Prajem vsetkym hokejbalistom vela uspechov a nech tento krasny sport rastie.

Jolik77