Choď na obsah Choď na menu
 


Ako bude vyzerať nová Extraliga 2010/2011

10. 8. 2010

Ako bude vyzerať Extraliga v novej sezóne -

zdroj: web Izoglobalu Martin

Novinky z extraligy

Takže, po piatku je jasné, že súťaž by mala mať 13 účastníkov, ktorí budú rozdelení do 2 skupín Západ a Východ. Klasicky sme ako Východ obstáli horšie, nakoľko budeme mať 7 mužstiev – Martin, Vrútky, Žilina, Pruské, Lipt. Mikuláš, Považská Bystrica a Kežmarok. V skupine západ budú Doprastav, Ružinov, Profis, Skalica, Nitra a Žiar nad Hronom. Mužstvá odohrajú v základnej sezóne v skupine po 3 zápasy každý s každým a taktiež po 1 zápase s mužstvami zo skupiny Západ. O domácich zápasoch v týchto prípadoch rozhodne rozlosovanie, ktoré by malo byť aspoň približne spravodlivé. Tabuľka však bude spoločná a po odohratí základnej časti sa bude hrať klasické play off. V základnej časti sa odohrajú aj 4 dvojkolá, z nich 3 v jeseni a 1 v “zimnojarnej” časti.

Sám som zvedavý, ako tento model prijmú jednotlivé družstvá, ktoré boli síce o ňom upovedomené na schôdzi kapitánov, no o samotnom modeli sa rozhodlo na schôdzi výkonného výboru bez vedomia mužstiev, ktorým bol výsledok iba oznámený. Neviem síce, prečo rozhodoval o hracom modeli súťaže práve výkonný výbor, keď o tom podľa pravidiel rozhododuje ŠTK a jednotlivé kluby... Je to totiž návrat k modelu, ktorým sa už v minulosti hralo, no tento model rýchlo nahradila celoslovenská extraliga. Diváci totiž budú ochudobnení o tradičných súperov nášho tímu, niektoré mužstvá dokonca u nás v Martine v tejto sezóne ani neuvidia. Liga sa kvôli príprave reprezentácie odohrá v rekordne krátkom čase a uvidíme, za akej regulárnosti, nakoľko hlavne u nás na severe nám sneh robí každoročne škrty cez termínový rozpočet.

Kežmarok sa nakoniec do súťaže prihlásil, no už s novým vedením, otazne je, či sa chalanom, nakoľko si to zobrali pod krídla hráči, podarí zohnať dostatočné financie na fungovanie klubu. Dúfame, že áno a že súťaž sa regulérne dohrá. Už teraz je však všetkým jasné, že nás čaká prelomový ročník a až v ňom sa ukáže, či bolo rozhodnutie prijať nové kluby bez baráže, s oneskorením podania prihlášok, či s neistými ihriskami správne.